Počet položek: 0 0,- Kč

Hyalgel Horse koncentrát 1000ml

Veterinární dietetický doplněk pro výživu kopyt koní

kliknutím zvětšíte
Hyalgel Horse koncentrát 1000ml
Zboží momentálně není skladem
Kód:310022
Výrobce:Hyalgel
Cena s DPH : 1 046,- Kč
DPH:15 %
Dostupnost:Na dotaz
informace o dostupnosti na vyžádání

Určen je především pro koně:

  • s vyšším zatížením kloubů při sportu a práci
  • v přípravě na závodní sezonu
  • v průběhu závodní sezony pro udržení dobrého stavu kloubního aparátu
  • po závodní sezoně v období regenerace
  • pro zlepšení kloubní pohyblivosti a při ztuhlosti kloubů (zejména u starších jedinců)
  • při onemocnění a poranění pohybového aparátu
  • při zánětu vazů, šlach a kloubů
  • po úrazech a operačních výkonech v oblasti pohybového aparátu
  • pro intenzivní regeneraci kloubního aparátu

Kyselina hyaluronová je jednou z látek patřících do skupiny mukopolysacharidů (glykosaminoglykanů), která je základní složkou mimobuněčných částí epitelových a pojivových tkání (kůže, šlach, krevních cév, chrupavek, kostí aj.), v buňkách mají také ochranné funkce. V kloubní chrupavce je hlavní strukturální složkou.

Ve formě glykoproteinů tvoří rosolovité a slizovité látky (synoviální kapaliny kloubů, kapaliny očních jamek, různé sekrety, např. hlen dýchacího ústrojí, jsou součástí slin a jiných viskózních materiálů.

Kyselina hyaluronová je nejběžnějším mukopolysacharidem. Skládá se z 250 – 25000 střídajících se jednotek D-glukuronové kyseliny a N-acetyl-D-glukosaminu vázaných ß-(1→3) glykosidovou vazbou.

V roztoku zaujímá objem asi tisícinásobný, než v suchém stavu, tvoří silně viskózní roztoky. S kationty vznikají soli, např. se sodíkem sodnou sůl – hyaluronan sodný.

Kyselina hyaluroná je přítomna v pokožce, kde brání průniku bakterií do tkání, je přítomna v chrupavkách, očním sklivci, je příčinou lubrikačních vlastností synoviální tekutiny (kloubního mazu), která v kloubech snižuje tření a absorbuje tlakové nárazy. Dále stimuluje endogenní produkci kyseliny hyaluronové buňkami synoviální membrány (vnitřní vrstva kloubního pouzdra), zlepšuje metabolismus buněk kloubní chrupavky a inhibuje degradaci kloubní chrupavky.

Ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky je nejvíce zastoupená další látka ze skupiny glykosaminoglykanů – chondroitin sulfát. Jde o polysacharid složený z pravidelně se opakujících monomerů glukuronátu a N-acetylgalaktosaminu se sulfátovou skupinou. Chondroitin sulfáty spojují buňky v živočišných tkáních.

chondroitin sulfát tvoří až 40% některých chrupavek, je přítomen i ve šlachách, v kostech, pokožce a v glykoproteinech slin.

Chondroitin sulfáty mají schopnost vázat vodu a to je příčinou pružnosti chrupavek.

Nejčastěji zmiňovanou je artróza koleních kloubů V současné době je přípravkem první volby intraartikulární podávání kyseliny hyaluronové přímo do postiženého kloubu. Injekční podávání probíhá opakovaně a je spojeno jednak s nepohodlím, ať již při vlastní aplikaci, nebo pro nutnost opakovaného docházení na proceduru.  Také je zde riziko komplikací, a proto je více žádoucí nahradit tuto formu formou jednodušší, jako první se nabízí perorální podávání.

Z tohoto důvodu je důležité, že perorálně podávaná kyselina hyaluronová je skutečně absorbována a distribuována do kloubů. Výsledky pokusů na zvířatech ukázaly, že ano. Série experimentů s použitím radioaktivně značenou kyselinou hyaluronovou ukázaly, že při perorálním podání je skutečně absorbována a distribuována do organismu a byl zjištěn například v kůži, kostech, krvi, slinných žlázách a  v kloubech  a zůstal zachován v těchto tkáních po dlouhou dobu, a to i v případě hyaluronanu o molekulových hmotnostech větších než 1 MDa. Ve střevě může dojít k narušení orálně podaného hyaluronanu prostřednictvím střevních bakterií, nicméně výsledky studií na zvířatech, modely distribučních cest v organismu a řada klinických studií na lidech, ukazují, že pravděpodobně distribuován a absorbován je a zachovává si svou biologickou aktivitu. Nedávno uvedené studie také ukazují, že HA o vyšších molekulových hmotnostech podporují biologické procesy vedoucí k potlačení zánětu.

V posledních letech proběhla řada studií s pacienty v různých fázích osteoartrózy. Dávkování a doba používání byly různé, od 60 mg po 200 mg denního příjmu, doba podávání byla od 8 týdnů do 12 měsíců. Byly nejen vyhodnocovány stavy kloubního aparátu, ale i symptomy provázející kloubní obtíže, které může zhodnotit pacient, jako je např. bolestivost, ztuhlost, míra pohyblivosti. Nedávno uveřejněné výsledky experimentu, kde se podávání HA spojilo s pravidelným procvičováním kloubu, tyto předpoklady potvrdily.

Váš dotaz Hyalgel Horse koncentrát 1000ml

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace